Пам’яті Клименко Ліни Юріївни

2020-12-01

18 жовтня 2020 року обірвалося життя завідувача кафедри неорганічної та фізичної хімії, головного редактора «Журналу органічної та фармацевтичної хімії», доктора фармацевтичних наук Ліни Юріївни Клименко.
З болем повідомляємо ми про цю втрату, несподівану, приголомшливу та трагічну для колективу Національного фармацевтичного університету, де Ліну Юріївну кожен знав як людину надзвичайно енергійну, працелюбну, творчу; людину, яка ніколи не боялася ані труднощів, ані інновацій; людину, на яку можна було розраховувати та покластися в будь-якій справі.
Для неї ж чи не найголовнішою справою життя був саме НФаУ, який Ліна Юріївна закінчила з відзнакою за спеціальністю «Фармація» у 2002 році. На той час це була Національна фармацевтична академія України, з якою талановита випускниця пов’язала своє майбутнє: 2003 року здобула освітньо-кваліфікаційний рівень магістра фармації за фахом «Провізор загального профілю» та вступила до аспірантури, яку закінчила 2006 року.
Кандидатську дисертаційну роботу за темою «Хіміко-токсикологічне дослідження зопіклону» Ліна Юріївна виконувала під керівництвом доктора хімічних наук, професора В. В. Болотова, яку успішно захистила 2007 року. Та на цьому, звісно ж, не зупинилася, і 2016 року ми щиро раділи захисту її докторської дисертаційної роботи на тему «Комплексний підхід до розробки та валідації методик кількісного визначення аналітів у біологічних рідинах в хіміко-токсикологічному аналізі» (науковий консультант – доктор фармацевтичних наук, професор Петюнін Г. П.).
Працюючи над власними науковими дослідженнями, Ліна Юріївна водночас і сама вже стала науковим керівником для аспірантів, автором понад 200 наукових та науково-методичних праць, а також членом Асоціації забезпечення якості лабораторної медицини та Технічного комітету стандартизації України.
Постійно прагнучи розвитку, пошуку інновацій, які можна було б упровадити в повсякденне університетське життя задля його покращення, Ліна Юріївна встигала брати активну участь у міжнародних проєктах. Так, вона була доповідачем на 39-ому Симпозіумі «Хроматографічні методи дослідження органічних сполук» (2016 р., Катовице, Польща), пройшла наукове стажування на базі Інституту Хімії (2016 р., Університет Сілезії) / «SHIMADZU».
Яскрава особистість, чудовий науковець, людина творча і цікава – Ліна Юріївна була прекрасним організатором, Менеджером з великої літери та втілювала в собі найкращі якості керівника, вченого і викладача, залишаючись інтелігентною і чуйною людиною. Їй вдавалося створювати навколо себе, у колективі, серед колег та студентів сприятливу натхненну атмосферу, до неї можна було завжди звернутися за порадою та підтримкою.
Надзвичайно важко відшукати слова розради, коли зупиняється серце такої молодої людини. Важко повірити в це, усвідомити, прийняти. У кожного з нас залишилися світлі спогади, пов’язані з Ліною Юріївною, пам’ятаємо її доброзичливою та усміхненою, здатною із кожної ситуації знайти найкращий вихід та подолати будь-які перешкоди.
Тож попри глибокий сум та непоправність втрати, яку колектив Національного фармацевтичного університету щиро поділяє з рідними та близькими Ліни Юріївни, ми думаємо про неї з вдячністю і великою повагою, згадуємо добрі справи, досягнення та здобутки й будемо пам’ятати, назавжди зберігши світлі спогади в наших серцях.